Tarokaartide ajaloost
Tarokaartide ajaloost

Tarokaartide ajaloost

Tarokaartide ennustamine on iidne tava, millel on rikkalik ajalugu ja mis on läbi aegade pakkunud inimestele võimalust saada juhiseid, mõista oma saatust ja lahendada elu küsimusi. Tarokaardid on spetsiaalsed kaardid, mida kasutatakse tihti ennustamiseks ja nõustamiseks ning nende kasutamine ulatub tagasi sajandite taha.

Tarokaartide päritolu jääb hämaraks, kuid enamik ajaloolasi usub, et need tulid esmakordselt kasutusele 15. sajandi keskel Itaalias. Esimesed tarokaardid olid tõenäoliselt mängukaardid, kuid ajapikku arenesid need välja ennustusvahendiks. Esimesed mainitud tarokaardid olid tuntud kui “Trionfi” või “triumfid”, mis kujutasid erinevaid allegoorilisi stseene.

Hiljem, 18. sajandil, jõudsid tarokaardid Prantsusmaale, kus neid hakati kasutama ka kaardiennustuste jaoks. Tarot-mängude kõrval arenes välja ka tarot-kaartide ennustamise traditsioon. Sellest ajast alates on tarokaartide kasutamine ennustamisel ja nõustamisel muutunud laialdaselt levinuks kogu maailmas.

Tarokaartide komplekt koosneb tavaliselt 78 kaardist, jagunenud kaheksaks rühmaks: suurarkaan ja väikearkaan. Suurarkaani kaardid kujutavad keerulisi sümbolitega stseene, mis esindavad elu suuri teemasid nagu armastus, õnn, surm ja muud olulised eluhetked. Väikearkaani kaardid on jaotatud nelja masti – mõõkade, karikate, pentaaklite ja sauade – ning need kajastavad igapäevaseid olukordi ja väljakutseid.

Tarokaartide ennustamiseks kasutatakse erinevaid ladumise meetodeid, kus kaardid asetatakse kindlas järjekorras lauale vastavalt valitud süsteemile. Populaarseim viis on Kolme Kaardi Ladumine, kus iga kaart esindab minevikku, olevikku ja tulevikku. Teised levinud ladumised hõlmavad Risti , Celtic Cross- ja paljusid teisi viise.

Tarokaartide tähendused on sageli sügavad ja avatud tõlgendustele. Paljud ennustajad kasutavad oma intuitsiooni ja kogemusi, et pakkuda individuaalseid tõlgendusi vastavalt küsija küsimustele ja eluolukorrale. Kaartide tõlgendamine võib olla kunst, kus kogenud ennustaja oskused ja tundlikkus mängivad olulist rolli.

Tarokaartide populaarsus on püsinud mitmeid sajandeid, ja tänapäeval on neid kasutanud inimesed erinevates kultuurides ja uskumustes. Paljud näevad tarokaartides mitte ainult ennustusvahendit, vaid ka vahendit eneseavastamiseks ja isiklikuks arenguks. Olenemata sellest, kas neid kasutatakse lõbuks, tõsiseks nõustamiseks või tuleviku ennustamiseks, on tarokaardid jätkuvalt põnev ja rikas viis mõista inimese elu ja saatust.

Juhul kui soovid sõnumeid kaartidelt minu kaudu, siis saad valida need siit :

https://sinuvagi.eu/kategooria/kaadid/

@elisha_feles

Kas oled kunagi lasknud omale läbi tarokaartide sõnumeid tuua? #ennustamine #tarot #tarokaardid

♬ Adi Shakti – Brenda McMorrow

Avalda arvamust