Triggerid ja eneseväljendus
Triggerid ja eneseväljendus

Triggerid ja eneseväljendus

Oletame, et on situatsioon, kus sa näed midagi, mis ajab tõsiselt närvi. Veel hullem, kui selle põhjustab inimene, kelle puhtast vaatamisest sa juba lähed lihtsalt nii närvi, et süttid justkui põlema. Ennem kui sa hakkad distantsilt sõnu lennutama, siis peatu hetkeks. Mõtle, kas see olukord on nii hull? Mõtle, kas tunned ennast sellest inimesest suurema või väikesemana? Juhul kui sa tunned ennast pisemana, siis sa kardad  teda. Juhul kui sa tunned ennast suuremana, siis teed otsuseid hetkes ego pealt ja peidad oma sisemist valu või ebakindlust koledate sõnade taha. Tundes ennast justkui väge täis, väljendades ennast raevukalt ja selliselt, et sa teist inimest pisendad, tõstes iseennast teise inimese arvelt- see ei ole vägi Kallis, see on sinu VALU. Vaata sellele otsa ja mõtle – kui lihtne oleks elada veidikenegi neutraalsemana. Kuivõrd pingevabalt saaks ennast väljendada ning sõnumeid edastada kui sa enam ei karda, astud sammu lähemale, julged luua silmsidet, suudad väljendada oma rahulolematust või piiridest üle astumise tunnet selliselt, et sa ei tee teisele inimesele haiget. Kui ilus see võiks olla?

Tihti peegeldub sinu ümber toimuv sinu oma sisemaalilma. Juhul kui sinu ümber on rahu, armastus ja õnnetunne, oled ka sina ise tasakaalus. Ent ikkagi siis kui KÕIK AJAB NII NÄRVI JA ON VALESTI, siis vaata hetkeks enda sisse ja mõtle,et….kas iseenda sees annaks midagi sättida? Närvirakud muuseas, ei pidanudki taastuma. Juhul kui sa ei ole oma eluga rahul, siis muuda seda. Pane näpp peale sellele, mis see on, mis ei lase sinu puhtal olemusel ennast läbi armastuse rahulikult väljendada.

Võibolla on mõned isiklikud vajadused täitmata? Mis need olla võiksid, millega sa oma elus rahul ei ole? Mida on vaja teha selleks, et seda muuta? Missugused sammud saad sa ära teha kohe täna? Kas julged abi paluda, kui seda vajad ja kes on need inimesed?

Kas sa võtad ruumi ja aega ennast välja elada ja pingeid vabastada? Kuidas? Teised inimesed ei ole lõputud oksepanged, kuhu lihtsalt oksendada kui KÕIK LIHTSALT AJAB JUBA NII NÄRVI…

Selleks , et enesearenguteel areneda ja edasi liikuda tulebki vahel ka kukkuda. Juhul kui sinu kukkumise ajal saab keegi teine haiget, siis oska paluda vabandust. Loomulikult on see ka tema probleem ja tema valu ent kuskil on temal ka mingisugused piirid… Leia endas üles see empaatia natukene, see on sinu südamesopis olemas. Meid on loodud empaatilisteks, armastavateks ja arenemisevõimelisteks hingedeks. Vahel on justkui tunne, et….“ahh nagunii ma ei muutu“ “olengi selline ja tahangi olla, sõidan lõputult teistest üle“…see protsessimata valude kaitsemüür tegelikult ei aita sind elus edasi. Sedasi kukud aina sügavamale auku. Teadvusta endale, et mis olid need kogemused, mis sundisid sind endasse sulguma ja mitte valima vägivallatut läbi armastuse suhtlemist.

Võta oma vaimse ja füüsilise tervise eest päriselt vastutus!Ühel ilusal päeval jõuad kergusesse ning oled iseendale tänulik, et seda teekonda alustasid.

On ütlus, et teadlikum vastutab. Tõsi, kuid teadlikum võib ka valida ent ta ei pea valima lõputult. Lihtsalt kõnnib minema. Ja sina oma valudega…väntad ikka seda sama joru uutes suhetes, situatsioonides, suhtlustes ja oled tegelikult iseenda sees rahulolematu.

Sul on üks elu. Ja see on SINU elu. Kas julged valida kerguse ja armastuse?

Avalda arvamust